Elementary Schools

Middle Schools

High Schools

Section Title

Students succeeding

Staff Directory

Administration

Catherine Hampton

Principal

Kimberly Martin

Assistant Principal

Bernadette Thomas

Assistant Principal

Faculty

Sixth Grade

Sydney Houghton

Joseph Koontz

Lori Miller

Laura Ritchie

Michelle Stoelting

Stephanie Wardman

Michael Yarbrough

Seventh Grade

Nazima Barakat

Brittany Bishop

David Greer

Shahnaaz Mason

Temika Moore

Ashley Murray

Mary Sherrill

Michael Yarbrough

Eighth Grade

Victoria Blue

DeCarlo Duling

David Greer

Hyatt Grissom

Temika Moore

Brittney Pierce

Jeffrey Shuping

Michael Yarbrough

Exceptional Children

Tammy Blackwell

Paul Gerhart

Belita Goodlett

Jonathan Moore

Chrishona Roberson

Melissa Secreast

Nichole Smith

Brenda Stevens

Sherry Wilhoit

Exploratory

1 2 > showing 1 - 10 of 11 constituents

William Boger

Teacher

Talitha Bowers

Teacher

Michael Brooks

Teacher

Deirdre Davis

Teacher Keyboarding-Vocational

Anthony Grier

Teacher

Suzanne Heim

Title 1

Shanna Hinson

Teacher ESL

Kebrina Keys

Teacher

Alan Walton

Teacher

Ronald Wilkerson

Teacher

Student Services

Julie Gilley

School Counselor

Rodney Goodine

School Counselor

Cynthia Krider

Teacher

Wanda Peoples

Intervention Specialist

Amy Pierce

Teacher Assistant

Instructional Support

Christina Brayton

Media Specialist

Cheryl Chauncey

Technology Facilitator

Jane Wood

Teacher

Staff

Office Staff

Sharika Cuthbertson

Secretary 2nd Position

Sheryl Lowery

Financial Secretary

Jessica Wilkerson

Power School Data Manager

Support Staff

Charles Brayton

Custodian

Eric Fugate

Custodian

Jacob Pangburn

Custodian

Bucky Suddeth

Head Custodian

All Staff Alphabetically

1 2 > showing 1 - 45 of 57 constituents

Nazima Barakat

Teacher

Brittany Bishop

Teacher

Tammy Blackwell

Teacher Assistant

Victoria Blue

Teacher

William Boger

Teacher

Talitha Bowers

Teacher

Charles Brayton

Custodian

Christina Brayton

Media Specialist

Michael Brooks

Teacher

Cheryl Chauncey

Technology Facilitator

Sharika Cuthbertson

Secretary 2nd Position

Deirdre Davis

Teacher Keyboarding-Vocational

DeCarlo Duling

Teacher

Eric Fugate

Custodian

Paul Gerhart

Teacher

Julie Gilley

School Counselor

Rodney Goodine

School Counselor

Belita Goodlett

Teacher Assistant EC

David Greer

Teacher

Anthony Grier

Teacher

Hyatt Grissom

Teacher

Catherine Hampton

Principal

Suzanne Heim

Title 1

Shanna Hinson

Teacher ESL

Sydney Houghton

Teacher

Kebrina Keys

Teacher

Joseph Koontz

Teacher

Cynthia Krider

Teacher

Sheryl Lowery

Financial Secretary

Kimberly Martin

Assistant Principal

Shahnaaz Mason

Teacher

Lori Miller

Teacher

Jonathan Moore

Teacher Assistant EC

Temika Moore

Math/Social Studies

Ashley Murray

Teacher

Jacob Pangburn

Custodian

Wanda Peoples

Intervention Specialist

Amy Pierce

Teacher Assistant

Brittney Pierce

Teacher

Laura Ritchie

Teacher

Chrishona Roberson

Teacher Assistant

Melissa Secreast

Teacher

Mary Sherrill

Teacher

Jeffrey Shuping

Teacher

Nichole Smith

Teacher Assistant
1 2 > showing 1 - 45 of 57 constituents